Olimpiada z języka obcego (rosyjskiego)

13 stycznia w gimnazjum odbył się I etap olimpiady z języka rosyjskiego jako obcego. Udział w szkolnej olimpiadzie wzięło 16 uczniów z klas 10-11 ( G2 – G3), a mianowicie: Kondratowicz Beata, Ilczenko Julija, Wróblewski Radosław, Brzezowska Justyna, Kondratowicz Greta, Kiernowicz Agnieszka, Gaidamowicz Renalda, Kuprewicz Izabela, Podlipska Justyna, Mikielewicz Łukasz, Walentynowicz Witalij, Truselewicz Helena, Karniejewa Wiktoria, Pietrowa Waleria, Czaplińska Inesa, Iliuk Greta.

Uczestnicy olimpiady mieli do pokonania trzy konkurencje: konkurs recytatorski, test z wiedzy o kulturze i obyczajach oraz gramatyce rosyjskiej, a także napisanie pracy twórczej na temat „Sukces w życiu; jak to rozumiem?” Wszyscy uczniowie sprostali zadaniom i godnie reprezentowali swoje klasy. Najlepszymi zdolnościami recytatorskimi wykazali się Wiktoria Karniejewa – 1 miejsce, Łukasz Mikielewicz i Greta Kondratowicz – 2 miejsce, Greta Iliuk i Justyna Podlipska – 3 miejsce.

Test najlepiej wykonała Iliuk Greta – 1 miejsce (55 punktów z 93 możliwych), Czaplińska Inesa i Waleria Pietrowa uplasowały się na II miejscu z 54, 5 p., 3 miejsce z 49 punktami zajęły Karniejewa Wiktoria i Truselewicz Helena. W wypracowaniu najlepszy był Witalij Walentynowicz – 11 punktów, na 10 punktów z 12 możliwych napisały Czaplińska Inesa, Karniejewa Wiktoria, Podlipska Justyna, Kuprewicz Izabela i Agnieszka Kiernowicz, na 9 p. – Iliuk Greta, Truselewicz Helena i Łukasz Mikielewicz.

Zwycięzców olimpiady wyłoniono podsumowując wszystkie 3 konkurencje. 1 miejsce z 68,6 punktów (ze 110 możliwych) zajęły Greta Iliuk (G2 kl.) i Inesa Czaplińska (G3 kl.); 2 miejsce – uczennica G3 kl. Waleria Pietrowa (66,9 p.); na 3 miejscu z 63,8 punktami znalazła się Wiktoria Karniejewa (G3 kl.)

Gratulujemy wszystkim laureatom i trzymamy kciuki za Gretę Iliuk i Inesę Czaplinską, które 7 lutego będą reprezentować nasze gimnazjum na rejonowej olimpiadzie.

Przewodniczący komisji olimpiady,
wicedyrektor Mirosław Pakietur